Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach

Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. W dniu wczorajszym przeprowadziliśmy wspólnie z Sekretarz Miasta i Gminy Iwaniska Wiesławą Słowik gry i zabawy na dziedzińcu zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Chusta animacyjna, tunel, bieg w workach, przeciąganie liny, zabawy z hula hop, taniec z balonami oraz ukryte zagadki to zabawy, które wywołały na twarzach najmłodszych pełne buzie uśmiechów. Stoisko z malowaniem twarzy oraz ozdobnymi tatuażami przygotowane przez naszą instytucję cieszyło się wielkim zainteresowaniem przez cały czas trwania imprezy. Podobnie jak stoisko
z mnóstwem pyszności (popcorn, wata cukrowa, gofry) ufundowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Iwaniska Marka Stańka a przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Iwaniskach.
Na placu przed głównym wejściem na dziedziniec zamkowy dzieci mogły podziwiać pokazy strażackie oraz policyjne, a także wyładować ogromne pokłady energii na dmuchanym placu zabaw.
Aby poczuć klimat zamkowy na dziedzińcu odbywały się warsztaty artystyczne, na których dzieci malowały odlewy gipsowe przedstawiające przedpole oraz bramę zamkową. Były też pokazy tańca oraz historyczne zabawy dla dzieci przygotowane przez Bractwo Rycerskie.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowego obywatela Iwanisk Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca. Organizatorem była Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Burmistrz Miasta i Gminy Iwaniska Marek Staniek, który wręczył wszystkim dzieciom odblaski, balony oraz zadbał o pudełko pełne nagród, z którego każde dziecko wylosowało upominek dla siebie. Współorganizatorami Dnia Dziecka byli: Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, Komenda Powiatowa Policji w Opatowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, Ochotnicza Straż Pożarna Ujazd, Ochotnicza Straż Pożarna Kamieniec oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Iwaniskach.

Utworzono dnia 09.06.2023, 12:28