Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Lubimy czytać polskich autorów"

W 2021 roku odbył się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” do którego włączyło się Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.
Z powodu sytuacji epidemicznej akcja odbyła się w formie online z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji. Codziennie od 26 maja do 1 czerwca na stronie facebookowej GCBiK w Iwaniskach publikowane były nagrania, na których zaproszeni goście czytali wybrane polskie wiersze, bajki i legendy. Do udziału w akcji zaproszenie przyjęli: Pan Marek Staniek Wójt gminy Iwaniska, Pani Wiesława Słowik Sekretarz gminy Iwaniska, Pani Teresa Kaptur Skarbnik gminy Iwaniska, Pan Marcin Urbański Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, Pani Anna Michalska – Kapsiak Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach oraz Pani Elżbieta Charymska Dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.
Na zakończenie akcji znaną i lubianą „Bajkę” Henryka Sienkiewicza przeczytała dla najmłodszych czytelników p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach Dominika Religa. Relacje online z wydarzenia można również obejrzeć na stronie internetowej gminy Iwaniska.
P.o. Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach Dominika Religa serdeczne podziękowania za współpracę i chęć wzięcia udziału w akcji złożyła władzom samorządowym gminy Iwaniska, dyrektorom szkół oraz instytucji kultury, a także wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tej wyjątkowej inicjatywy. Na zakończenie zaproszonym gościom zostały wręczone pamiątkowe statuetki.
Patrząc na ogólną liczbę wyświetleń wiemy, że akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i wierzymy, że wszyscy, którzy w niej uczestniczyli doświadczyli wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

Lubimy czytać polskich autorów

Utworzono dnia 01.06.2023, 13:54

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar