Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach

XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom "Porozmawiajmy o książkach Tygrysie!"

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego hasło brzmi „Porozmawiajmy o książkach Tygrysie!”???? nasze bibliotekarki wybrały się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie, by zachęcić dzieci do czytania. Celem akcji jest kształtowanie nawyku czytania i zrozumienia, jak wielką mądrość można odnaleźć w książkach.????????????????????????????????
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy „0”, którym pani Ania przeczytała fragment książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek” ????????oraz przedszkolaki – 3,4,5 latki, którym pani Danusia odczytała wiersz J. Papuzińskiej pt. „Tygryski”????????????.
Był czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych książkach oraz bajkach. Nawiązując do hasła tegorocznego tygodnia czytania dzieci wykonały tygryski z balonów. Radości przy tym było mnóstwo.???????????????????? Maluchy świetnie poradziły sobie również z sudoku o różnych stopniach trudności, dostosowanym do grup wiekowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały książeczki z kampanii Mała Książka Wielki Człowiek „Pierwsze czytanki dla…” i przygotowane wcześniej imienne zakładki, które bardzo spodobały się uczestnikom dzisiejszego wydarzenia????????????????
Serdecznie dziękujemy Dyrektor PSP w Mydłowie pani Dorocie Snopek za współpracę, a pani Asi Kujszczyk, pani Ani Majsak oraz pani Dorotce Tomaszewskiej za pomoc w trakcie zajęć. ????????

XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom "Porozmawiajmy o książkach Tygrysie!"

Utworzono dnia 18.06.2024, 08:42

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar