Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach

15.11.2023r.

W środowe przedpołudnie – 15 listopada odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Skłodowskiej–Curie w Ujeździe. Spotkaliśmy się z uczniami klas I, II i III aby zapoznać ich z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki publicznej????????. Na początek dzieci obejrzały krótką prezentację o tym jak powstaje książka. Przedyskutowaliśmy pojęcia takie jak biblioteka publiczna, księgarnia, autor, tytuł, wydawnictwo, ilustrator, drukarz, czytelnik i wiele innych. Podczas pogadanki dzieci poznały elementy budowy książki, zaprezentowaliśmy różne rodzaje książeczek dla dzieci, m. in. były to tzw. książki - zabawki posiadające elementy dźwiękowe, książeczki z okienkami, encyklopedie zwierząt, książki dwujęzyczne oraz znane bajki, które dostępne są w naszej bibliotece. Kolejną częścią spotkania były bajkowe rebusy i zagadki. Dla każdego ucznia przygotowaliśmy karteczki z zagadkami - zadanie nie było łatwe ale dzieci świetnie sobie poradziły????????. Miło spędzając czas usiedliśmy w kole i postanowiliśmy wcielić się w role autorów. Każde dziecko, które złapało piłkę mówiło głośno wymyśloną przez siebie część tekstu i tak powstała bajka autorstwa uczniów klas I-III PSP im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ujeździe Poniżej prezentujemy jej tekst:

„Dawno, dawno temu żyli sobie dwaj Królowie. Jeden z nich miał na imię Wojan a drugi Palion. Lubili oni słuchać muzyki. Mieszkali w królewskich pałacach. Wojan miał króliczka i dwóch groźnych psów Aleksa i Dżejsa a Palion posiadał dwa kotki i jedną kolorową papugę. Wybrali się na przyjęcie, które odbyło się w jednym z królewskich pałaców. Zaprosili na ten bal gości, wśród nich było ośmiu krasnoludków. Najważniejszym gościem był krasnal Kulka. Wszyscy na balu świetnie się bawili i żyli długo i szczęśliwie.”????????????

Mamy nadzieję, że następnym razem to uczniowie PSP w Ujeździe odwiedzą nas w bibliotece, aby wypożyczyć książeczki, które tak bardzo zafascynowały dzieci podczas prezentacji. Mnóstwo radości sprawiła wizyta długo wyczekiwanego gościa Chase’a - czyli pieska policyjnego ze znanej i lubianej przez maluchy bajki „Psi Patrol”.  Na zakończenie spotkania podarowaliśmy małym uczestnikom drobne upominki oraz imienne zakładki do książek.

Dziękujemy za miło spędzony czas ????????????????

15.11.2023r.

Utworzono dnia 22.11.2023, 12:38

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar