Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach

Wizyta Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca

W dniu 11 maja 2021r. (wtorek) z okazji Dnia Bibliotekarza oraz Tygodnia Bibliotek, który przypada w dniach 8 – 15 maja gościliśmy
w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach Posła RP Krzysztofa Lipca, który postanowił powiększyć nasz księgozbiór o część swej prywatnej kolekcji i podarował nam wiele pozycji książkowych o różnej tematyce, głównie regionalnej. Parlamentarzysta w obecności Pana Wójta Marka Stańka złożył życzenia Pani Dyrektor oraz pracownikom. Podkreślił, że wszystkim bibliotekarzom należą się słowa uznania nie tylko od święta, za ich wkład w edukację kolejnych pokoleń.
- W dobie powszechnej komputeryzacji mało kto sięga po książkę, dlatego rozwój i promocja czytelnictwa to bardzo poważne wyzwanie z którym zmagają się bibliotekarze i biblioteki. Dziś do Iwanisk z mojej prywatnej biblioteki przywiozłem książki, związane przede wszystkim z ziemią świętokrzyską.
Warto także u nas promować nasz region, bo być może nie wszyscy mieszkańcy dobrze znają jego walory - dodał
Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że czytelnictwo i czytanie ma przed sobą przyszłość, ponieważ jest to czynność, która nie tylko pozwala zdobywać nowe umiejętności, ale także lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.
Nasza placówka posiada obecnie ponad 26 tys. książek, a każde uzupełnienie księgozbioru jest niezwykle cenne, mimo pandemii COVID-19 zainteresowanie czytelnictwem na terenie gminy utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Serdeczne podziękowanie Panu Posłowi RP za przybycie i pamięć oraz liczne uatrakcyjnienie księgozbioru złożył Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek oraz p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury Dominika Religa.

Wizyta Posła na Sejm RP Krzysztofa Lipca

Utworzono dnia 24.01.2022, 15:34

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Zegar